Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma A.Ş.

EMLAK DANIŞMANLARINA YÖNELİK MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI

2019-08-29 08:31:53 tarihinde yayınlandı.

 

Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz alım satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların mesleki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla hazırlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Buna göre 05.06.2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmeliğin 6. Maddesinin (d) bendi uyarınca Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması, ayrıca yine ilgili yönetmeliğin 10. Maddesinin 1. Fıkrası uyarınca İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinden birine sahip olmaları zorunlu hale getirilmiştir.

Bu çerçevede, Odamız bünyesinde faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Merkezimizde 12.09.2019 Perşembe günü Emlak Danışmanı ve Sorumlu Emlak Danışmanı sınavları gerçekleştirilecek olup, söz konusu sınavlara girerek mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen firma yetkilileri ve/veya çalışanların 06.09.2019 Cuma günü mesai saati bitimine kadar başvurularını yapmaları ve detaylı bilgi için Firmamız Yetkilileri ile iletişime geçmelerini rica ederiz.

Saygılarımızla,

 

İrtibat            : GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (İncilipınar Mh. GTO hizmet binası 4.kat)

E-mail           : info@gtomym.com

Söz Konusu Yönetmeliğe Ulaşmak İçin Tıklayınız