Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma A.Ş.

Emlak Danışmanları MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli Olacak

2019-10-10 15:16:32 tarihinde yayınlandı.

 

Tapu kütüğüne kayıtlı olsun ya da olmasın taşınmaz alım satımı ve kiralanması ile tapu işlemlerine aracılık eden, taşınmazla ilgili danışmanlık ve yönetim hizmeti veren gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların mesleki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla hazırlanan Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği 05.06.2018 tarihli 30442 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

Buna göre 05.06.2018 tarihinden itibaren ilgili yönetmeliğin 6. Maddesinin (d) bendi uyarınca  Gerçek kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların kendilerinin, ticaret şirketleri ile diğer tüzel kişi tacirlerin temsile yetkili kişilerinden en az birinin, şubelerde ise şube müdürünün sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) ulusal yeterliliğine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması, ayrıca yine ilgili yönetmeliğin 10. Maddesinn 1. Fıkrası uyarınca İşletmede pazarlama ve satış personeli olarak çalıştırılan kişilerin sorumlu emlak danışmanı (Seviye 5) veya emlak danışmanı (Seviye 4) ulusal yeterliliklerine dayalı MYK Mesleki Yeterlilik Belgelerinden birine sahip olmaları zorunlu hale getirilmiştir. Bundan böyle Emlak sektöründe Yetki belgesi olmayan işletmeler, noterlerden satış işlemlerini gerçekleştiremeyecektir.   

 

Mesleki Yeterlilik Merkezimiz Emlak Danışmanı (seviye-4) ve Sorumlu Emlak Danışmanı (seviye-5) alanlarında MYK Mesleki Yeterlik Belgesi vermek üzere yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşudur.

Emlak sektöründe Yetki belgesi almak için sınavlara girerek mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen firma yetkilileri ve/veya çalışanların başvurularını yapmaları ve detaylı bilgi için Yetkili ile iletişime geçmelerini rica ederiz. 

Saygılarımızla,

 

İrtibat: GTO Mesleki Yeterlilik Merkezi (İncilipınar Mh. GTO hizmet binası 4.kat)

Tel: 0 342 220 30 30 /126-125-123

e-mail:info@gtomym.com