Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma A.Ş.

Hakkımızda

“Gaziantep Destek Eğitim ve Danışmanlık Anonim Şirketi” şirket sermayesinin tamamı GAZİANTEP TİCARET ODASI’nda olmak üzere 12 Kasım 2013 tarihinde kurulmuştur.

27 Temmuz 2016 tarih ve 9124 sayılı “Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi”nde yayınlandığı şekliyle şirketin ismi “Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma Anonim Şirketi” (GTO MYM) olarak değiştirilmiş ve Amaç ve Konu başlıklı 3. Maddenin o) bendine “Ulusal Yeterlilikler Çerçevesine dayalı olarak sınav ve belgelendirme yapmak” ifadesi eklenmiştir.

Şirketimiz personel belgelendirme faaliyetlerini “GTO DESTEK MYM” kısa adıyla yürütecek olup; Hizmet kalitesi ile bölgesinde sektörün lideri olmayı, Yapacağı personel belgelendirme çalışmalarında müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı,Hali hazırda  İnşaat,Emlak,Ulaşım Sektöründe ve ilerleyen süreçlerde MYK mevzuatlarının zorunluluk kapsamına aldığı tüm sektörlerde  önemli bir belgelendirme merkezi olmayı ilke edinmiştir.

 ''Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma A.Ş. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

  Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu ;Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akredistasyon  Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TSEN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş ,Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme ,denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.''

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız

 Gaziantep Destek Eğitim Danışmanlık ve Personel Belgelendirme Test ve Sertifikalandırma A.Ş. 10.11.2017 tarihinde AB-0196-P akreditasyon  numarası ile Türk Akreditasyon kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 26.01.2018 tarihinde YB_0128 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

 

GAZİANTEP TİCARET ODASI                         

GTO DESTEK MYM                                

MESLEKİ YETERLİLİK MERKEZİ